Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Εθνική Επέτειος 25ης Μαρτίου

Εθνική Επέτειος 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2012, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η επετειακή γιορτή απότισης φόρου τιμής στους αγωνιστές του 1821.

Την ευθύνη της οργάνωσής της είχαν αναλάβει : Το θεωρητικό μέρος της η καθηγήτρια φιλόλογος κα Νίκη Νικολουδάκη και το καλλιτεχνικό μέρος της οι καθηγητές: α) Μουσικής κ. Γιώργος Πογιατζής και β) Φυσικής κ. Τίτος Σμυρνάκης.

Η γιορτή διεξήχθη σε 3, εξοπλισμένες με ηλεκτρονικό εξοπλισμό προβολής, αίθουσες ξεχωριστά και παράλληλα στις 3 τάξεις του Γυμνασίου μας.

Στη συνέχεια όλοι, μαθητές και καθηγητές, παρακολουθήσαμε την μουσική εκδήλωση που με τόση επιμέλεια είχαν ετοιμάσει οι προαναφερόμενοι καθηγητές μας, με τους μαθητές της ορχήστρας και της χορωδίας.

Την δε Κυριακή 25 Μαρτίου, το Γυμνάσιό μας συμμετείχε στην Δοξολογία και στην παρέλαση που έγινε στην πλατεία του Βάμου.                                               alt