Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Συνεχίζονται οι δωρεές στη βιβλιοθήκη μας

Συνεχίζονται οι δωρεές στη βιβλιοθήκη μας

Κατά τη διάρκεια της σχολικής  χρονιάς 2011-2012 εισήλθαν στη Βιβλιοθήκη μας 66 βιβλία και  44 βιβλιαράκια. Η θεματολογία τους είναι σχετική: με λογοτεχνία, με την Αρχαία Ελλάδα, με την Πληροφορική, με την Κρήτη, με την μαγειρική, με την Ιστορία γενικότερα και με τους Ολυμπιακούς αγώνες.

Τα βιβλία αυτά προήλθαν από αγορά και από δωρεές ιδιωτών, Δήμων, Οργανισμών, εκδοτικών οίκων και καθηγητών του σχολείου μας. Βοήθησε ασφαλώς και ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων που έπεισε εκδοτικούς οίκους να προσφέρουν βιβλία.

Η βιβλιοθήκη μας έχει κάθε χρόνο μεγάλη επισκεψιμότητα και τα βιβλία της δανείζονται μαθητές και καθηγητές.

Περιμένουμε και άλλα βιβλία που είμαστε σίγουροι ότι θα μας στείλουν, όσοι πιστεύουν πως στο σχολείο μας γίνεται μία πολύ σοβαρή προσπάθεια να σταθεί σύντομα, στο επίπεδο της ιστορίας του που είναι πολύ σημαντική.