Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Κοινωνικές Κρητική βραδιά στο Σχολείο μας

Κρητική βραδιά στο Σχολείο μας

Το Σάββατο 16-2-2013 πραγματοποιήθηκε, στην αίθουσα εκδηλώσεων «Λαμπράκη» του Γυμνασίου μας, Κρητική βραδιά που συνδιοργάνωσε το Γυμνάσιο Βάμου με τους μαθητές της Γ΄ τάξης με σκοπό τη διασκέδαση των συμμετεχόντων και στόχο την οικονομική ενίσχυση των μαθητών που συμμετέχουν στην περιβαλλοντική ομάδα της Γ΄ τάξης και θα πραγματοποιήσουν εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας.

Τη διασκέδαση των συμμετεχόντων ανέλαβε ο Βαμιανός Λυράρης Κωστής Τρούλος με το συγκρότημά του που μας εντυπωσίασε με τη φωνή του και πάνω απ? όλα με τη δωρεάν συμμετοχή τους, προκειμένου να πετύχει η οικονομική ενίσχυση των μαθητών.

Οι μαθητές, με τη σειρά τους, έψησαν σουβλάκια και τα πρόσφεραν στον κόσμο μαζί με νερό και αναψυκτικά. Το κέφι ήταν μεγάλο και οι παρευρισκόμενοι χόρεψαν και τραγούδησαν.

Την όλη εκδήλωση αγκάλιασαν με την ιδιαίτερη προσφορά τους οι παρακάτω αναφερόμενοι τους οποίους ευχαριστούμε πάρα πολύ.

1. Η ενορία του Βάμου και η κα Ράνια Αποστολάκη-Ροκάκη

2. Ο κος Γιάννης Τζιλιβάκης

3. Ο κος Γιώργος Χατζηδάκης, Πρόεδρος του Πολιτιστικού συλλόγου Βάμου «Ο Πρίνος»

4. Ο κος Μανώλης Αποστολάκης, Δ/νων Σύμβουλος της ΕΤΑΝΑΠ