Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκδρομές Ημερήσια εκδρομή στο Ηράκλειο

Ημερήσια εκδρομή στο Ηράκλειο

Στις 26-4-13 πραγματοποιήθηκε η ημερήσια εκδρομή των μαθητών του σχολείου μας σε τρεις διαφορετικούς προορισμούς του Ηρακλείου, ανά τάξη. Συγκεκριμένα η Α΄ τάξη επισκέφθηκε το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας, η Γ΄ τάξη το Μουσείο Καζαντζάκη στη Μυρτιά και η Β΄ τάξη το οινοποιείο Μπουτάρη στο Κολένι.

Vamos Iraklio

Η Γ΄ τάξη στο μουσείο Καζαντζάκη

Μετά τις ξεναγήσεις, όλοι οι συμμετέχοντες μαθητές και καθηγητές, επισκεφθήκαμε ένα πολυχώρο, στον οποίο υπήρχε η δυνατότητα: να φάμε, να πιούμε αναψυκτικά, να περπατήσουμε κοιτάζοντας βιτρίνες καταστημάτων, να παίξουν όσοι ήθελαν και γενικότερα να κινούμαστε σε καθορισμένη έκταση, χωρίς να ερχόμαστε σε επαφή με δρόμους κυκλοφορίας οχημάτων κινδυνεύοντας. Περάσαμε πάρα πολύ καλά και η συμπεριφορά των μαθητών μας ήταν υποδειγματική. Απέδειξαν με τον καλύτερο τρόπο ότι η αγωνιώδης προσπάθεια όλων των συντελεστών της σχολικής μας ζωής, σχετικά με την κοινωνικοποίησή τους, έπιασε τόπο.

Vamos Iraklio2

Ηράκλειο. Διασκέδαση σε έναν Πολυχώρο