Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Συνάντηση με τον Αναπληρωτή Διευθυντή Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Χανίων κ. Γιώργο Ανδρεαδάκη

Την Τετάρτη 6-11-2013 το πρωί, ο Διευθυντής του σχολείου μας κ. Περικλής Μαχαιράς, το Προεδρείο του 15μελούς σχολικού συμβουλίου (Μίνωας Παπαθεοφίλου, Παύλος Παλιουδάκης και Λευτέρης Τερεζάκης) καθώς και ο Πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων των μαθητών του σχολείου μας κ. Νικήτας Μελισσάκης επισκέφθηκαν τον Αναπληρωτή Διευθυντή Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Χανίων κ. Γιώργο Ανδρεαδάκη με τον οποίο συζήτησαν θέματα σωστής λειτουργίας του σχολείου μας. Αναλυτικά του γνωστοποιήθηκαν τα παρακάτω προβλήματα για τα οποία έγινε εποικοδομητική συζήτηση και από πλευράς του δόθηκαν εξηγήσεις και συμβουλές.

1. Έλλειψη καθηγητών Τεχνολογίας, Θρησκευτικών και Οικιακής Οικονομίας.

2. Μη έναρξη της ενισχυτικής διδασκαλίας για τη φετινή σχολική χρονιά.

3. Αντιμετώπιση προβλημάτων με τα λεωφορεία του ΚΤΕΛ Χανίων ? Ρεθύμνης.

4. Πρόσληψη σχολικού φύλακα.