Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Περιβαλλοντικές Συμμετοχή περιβαλλοντικής μας ομάδας στο πρόγραμμα του Κ.Π.Ε. Ελευσίνας.

Συμμετοχή περιβαλλοντικής μας ομάδας στο πρόγραμμα του Κ.Π.Ε. Ελευσίνας.

Εγκρίθηκε η συμμετοχή της περιβαλλοντικής μας ομάδας που ασχολείται με το θέμα: «Μεταβολές του παράκτιου χώρου του Νομού Χανίων και η τουριστική του ανάπτυξη» με υπεύθυνο καθηγητή τον Γεωλόγο κ. Θοδωρή Παράσχου, σε πρόγραμμα του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.) Ελευσίνας που έχει τίτλο: "Παράκτια Ελευσίνα... μια γειτονιά του Σαρωνικού". Οι μαθητές μας, μέλη της συγκεκριμένης περιβαλλοντικής ομάδας, θα επισκεφτούν το Κ.Π.Ε. Ελευσίνας στις 4-4-2014 και αφού παρακολουθήσουν το πρόγραμμά του, θα παρουσιάσουν το δικό τους. Θα μάθουμε περισσότερα νέα, μετά την επιστροφή τους.