Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Αλλαγές στο προσωπικό του Γυμνασίου μας.

Αλλαγές στο προσωπικό του Γυμνασίου μας.

Με την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2014-15 στο σχολείο μας έγιναν ορισμένες αλλαγές στο εκπαιδευτικό προσωπικό, για τις οποίες σας ενημερώνουμε παρακάτω.

Συγκεκριμένα:

α. Η Φιλόλογος κα Κατερίνα Παπαγρηγόρη που σύντομα θα γεννήσει, πήρε άδεια κύησης.

β. Πήρε οργανική θέση στο Γυμνάσιο Κολυμπαρίου η καθηγήτρια της Γερμανικής γλώσσας κα Χρύσα Μπαλτζή και δεν θα είναι πλέον μαζί μας.

γ. Επανήλθε στο σχολείο μας η Φιλόλογος κα Νάνσυ Πανηγυράκη μετά από άδεια ανατροφής παιδιού.

δ. Επανήλθε στο σχολείο μας και η Χημικός κα Αθηνά Ρουτζάκη, που έως πέρυσι ήταν Διευθύντρια του Λυκείου Χώρας Σφακίων.

Ο Διευθυντής του σχολείου μας και ο σύλλογος των καθηγητών καλωσορίζουν τις συναδέλφους κα Νάνσυ Πανηγυράκη και κα Αθηνά Ρουτζάκη στο Γυμνάσιό μας, εύχονται ?καλή λευτεριά? στην κα Κατερίνα Παπαγρηγόρη και καλή συνέχεια στην καριέρα της στην κα Χρύσα Μπαλτζή.

Σε συνέχεια των παραπάνω αλλαγών, σε σχέση με πέρυσι, σας γνωρίζουμε πως στο σχολείο μας ήρθαν πριν λίγο καιρό και οι παρακάτω εκπαιδευτικοί:

α. Η Θεολόγος κα Καψούρη Χρυσάνθη,

β. Η κα Τριτάκη Νάντια της Γερμανικής Φιλολογίας,

γ. Η κα Θεοδωρίδη Θεοδώρα της Αγγλικής Φιλολογίας,

δ. Ο κος Βοζινάκης Δημήτρης της Φυσικής Αγωγής

και ε. Ο φιλόλογος κος Παπαδρακάκης Δημήτρης.

Δυστυχώς έχουμε ακόμη έλλειψη 10 ωρών Γερμανικής Γλώσσας και 6 ωρών Τεχνολογίας για να λειτουργήσουμε πλήρως. Ελπίζουμε ότι σύντομα θα καλυφθούν αυτά τα διδακτικά κενά με αναπληρωτές καθηγητές.