Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Επισκέφτηκε το σχολείο μας «Το στέκι των καθηγητών» του Ρεθύμνου.

Επισκέφτηκε το σχολείο μας «Το στέκι των καθηγητών» του Ρεθύμνου.

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014 η «3η Κυριακάτικη εκδρομή» 95 εν ενεργεία και συνταξιούχων καθηγητών του Ρεθύμνου και φίλων τους στο Βάμο. Αφού επισκέφτηκαν το μοναστήρι του Αγ.Γεωργίου στο Καρύδι με το μοναδικό δωδεκάτοξο ελαιοτριβείο του, επισκέφθηκαν στη συνέχεια το Γυμνάσιό μας όπου τους υποδέχτηκε και τους μίλησε, για το σχολείο μας ο Δ/ντής κ.Περικλής Μαχαιράς.

steki kathigitvn1

Ο κος Μαχαιράς ενημερώνει τους επισκέπτες-καθηγητές για το σχολείο μας.

steki kathigiton2 Ο κος Γιώργος Χατζηδάκης ενημερώνει τους επισκέπτες-καθηγητές για την ιστορία του σχολείου μας και του Βάμου

Για την ιστορία του Βάμου, παλαιά και νέα, τους μίλησαν ο κος  Χατζηδάκης Γιώργος, πρόεδρος του πολιτιστικού συλλόγου Βάμου «Ο ΠΡΙΝΟΣ» και ο κος Χατζηδάκης Γιάννης τέως Δήμαρχος Βάμου, καθώς επίσης ο αντιδήμαρχος του Δήμου Αποκορώνου και Πρόεδρος της σχολικής επιτροπής παιδείας κος Λεωνίδας Λιμαντζάκης.

Την εκδρομή αυτή διοργάνωσε ο σύλλογος «Το στέκι των καθηγητών» του Ρεθύμνου.