Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Αθλητικές Συμμετοχή των μαθητών του σχολείου μας στους μαθητικούς αθλητικούς αγώνες βόλεϋ Χανίων.

Στις 18-11-2014 η ομάδα πετοσφαίρησης (βόλεϋ) κοριτσιών του Γυμνασίου μας έλαβε μέρος στους μαθητικούς αγώνες αθλοπαιδείας «ΧΑΝΙΑ 2014» που διεξήχθησαν στο Ε.Α.Κ. Χανίων. Η ομάδα του Γυμνασίου μας έπαιξε τρεις αγώνες και έφερε τα παρακάτω, πολύ καλά για το σχολείο μας, αποτελέσματα:

- 1ο Γυμνάσιο Χανίων ? Γυμνάσιο Βάμου 21-17

- Γυμνάσιο Βάμου ? 2ο Γυμνάσιο Ελ. Βενιζέλου 21-13

- Γυμνάσιο Βάμου - Γυμνάσιο Ελ. Βενιζέλου 21-11

Προπονητής της ομάδας βόλεϋ κοριτσιών ήταν ο Καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κος Αθανάσιος Αζάς, ο οποίος διατηρεί μία εξαιρετική σχέση με τους μαθητές του και έχει το χάρισμα να τους οργανώνει και να τους «δένει» σαν ομάδα, αλλά πάνω απ? όλα τους εκπαιδεύει έτσι ώστε να χαίρονται τη συμμετοχή τους στους αγώνες, με σεβασμό στους κανόνες και στην αθλητική ιδέα.

Η σύνθεση της ομάδας ήταν η εξής:

Βουρδουμπάκη Άννα, Δρακουλάκη Εμμανουέλλα, Ευθυμάκη Τζέσικα, Καυκαλά Πηνελόπη, Κουλιά Μαρία, Μακριγιάννη Μαρία, Μανωλάκη Ειρήνη, Μπουντάκη Μυρτώ, Νικόλλι Μαρία και Νικολοζάκη Όλγα.