Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Κοινωνικές Συμμετοχή των μαθητών μας σε δράσεις αλληλεγγύης.

Συμμετοχή των μαθητών μας σε δράσεις αλληλεγγύης.

Και φέτος, όπως κάνουν τα τελευταία χρόνια οι μαθητές μας αναγνωρίζοντας τις ανάγκες συμπολιτών μας και εθελοντικών οργανισμών, συμμετέχουν σε δράσεις αλληλεγγύης όπως η συλλογή τροφίμων για το «Κοινωνικό Παντοπωλείο» του δήμου Αποκορώνου και η συλλογή τροφίμων για τον Εθελοντικό Οργανισμό για τα παιδιά «Το χαμόγελο του παιδιού».

1 Τακτοποίηση 2015
Τακτοποίηση των συσκευασμένων τροφίμων, για τη μεταφορά τους.

Επισημαίνεται επίσης ότι, ο Πρόεδρος του Δ. Σ. του «Χαμόγελου του παιδιού κος Κώστας Γιαννόπουλος έστειλε στους μαθητές, στους γονείς τους και τους καθηγητές μας μία πολύ θερμή ευχαριστήρια επιστολή.

2 Μεταφορά 2015

Μεταφορά των συσκευασμένων τροφίμων στα αυτοκίνητα των καθηγητών για να πάνε τελικά στον προορισμό τους? στο «Χαμόγελο του παιδιού».