Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Αθλητικές Συμμετοχή της ομάδας μπάσκετ στους σχολικούς αγώνες Χανίων.

Συμμετοχή της ομάδας μπάσκετ στους σχολικούς αγώνες Χανίων.

Η ομάδα μπάσκετ αγοριών του σχολείου μας, συμμετείχε στους σχολικούς αγώνες των σχολείων των Χανίων που πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 17-2-2015.

Στους δύο αγώνες που συμμετείχαν οι μαθητές μας, έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ και έφεραν τα εξής αποτελέσματα.

Γυμνάσιο Βάμου - Α΄ Γυμνάσιο Χανίων: 16 - 5.

Γυμνάσιο Βάμου - Γυμνάσιο Κουνουπιδιανών: 17 - 18.

Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν: Μελισσάκης Στέλιος, Ξενάκης Γιώργος, Ράντεβ Τάνιο, Σεράναϊ Αουρόν, Τσούνι Μαρκ, Φυντριλάκης Δημήτρης και Χειλαδάκης Δημήτρης.

Προπονητής είναι ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κος Θανάσης Αζάς που έχει καταφέρει να δημιουργήσει εξαιρετικές ομάδες ποδοσφαίρου, βόλεϋ και μπάσκετ, με μαθητές πολύ καλά γυμνασμένους και διαπνεόμενους, πάνω απ? όλα, από αθλητικό πνεύμα και διάθεση συμμετοχής.

Συγχαρητήρια σε όλους!!!