Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Κοινωνικές Μαραθώνιος Εφηβικού Ραδιοφώνου.

Μαραθώνιος Εφηβικού Ραδιοφώνου.

Για 2η συνεχόμενη χρονιά διοργανώθηκε και φέτος από τις εκδόσεις Πατάκη, ο 2ος Μαραθώνιος Εφηβικού Ραδιοφώνου.

Από τις 18 έως τις 20 Μαρτίου 2015, έφηβοι από Γυμνάσια και Λύκεια της πόλης των Χανίων αλλά και της επαρχίας στήθηκαν μπροστά στα μικρόφωνα 6 ραδιοσταθμών της πόλης και για 3 μέρες μίλησαν για ό,τι τους προβληματίζει και τους απασχολεί και έντυσαν μουσικά τη δική τους μονόωρη εκπομπή.

5 radio 2015

Οι μαθήτριες ? δημοσιογράφοι στον Ραδιοφωνικό Σταθμό με την μουσική παραγωγό

κα Ελευθερία Χαχλαδάκη

Την εκδήλωση συντόνισε ο Δρ. Πολυχρόνης Κουτσάκης, Καθηγητής του Πολυτεχνείου Κρήτης και Συγγραφέας σε συνεργασία με τους ραδιοφωνικούς σταθμούς και τα σχολεία.

Το Γυμνάσιο Βάμου, το γυμνάσιό μας, παρουσίασε τη δική του εκπομπή στον MAX FM την Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015, η οποία διήρκησε 1 ώρα (13.00 ? 14.00). Στον σταθμό, τις μαθήτριες - δημοσιογράφους και την καθηγήτριά τους κα Ειρήνη Καλαϊτζάκη προϋπάντησε η Διευθύντρια Προγράμματος και Μουσική Παραγωγός κα Φανή Κατσιά και στο στούντιο συνεργάστηκε μαζί τους η Μουσική Παραγωγός κα Ελευθερία Χαχλαδάκη.

Ερασιτέχνες δημοσιογράφοι και μουσικοί παραγωγοί ήταν οι: Γαυγιωτάκη Ευαγγελία, Δρακουλάκη Εμμανουέλα και Δρουβαλάκη Σοφία.

Όλες μαθήτριες της Β? τάξης.

6 radio 2015

Η χαρά για τη συμμετοχή τους στον μαραθώνιο εφηβικού ραδιοφώνου ξεχειλίζει.

Τα θέματά τους... η εφηβική κατάθλιψη, η έλλειψη ελεύθερου χρόνου από τη ζωή των νέων και ο σχολικός εκφοβισμός.

Έφηβοι Ραδιοφωνικοί Παραγωγοί που δεν αφήνουν την ελπίδα να σβήσει.

Στο σχολείο μας, οι συμμαθητές τους, τους απόλαυσαν ραδιοφωνικά μέσα από τον διαδραστικό πίνακα, όσο αυτό ήταν χρονικά δυνατό.

7 radio 2015

Οι συμμαθητές παρακολουθούν το ραδιοφωνικό πρόγραμμα των εφήβων ερασιτεχνών δημοσιογράφων.