Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Περιβαλλοντικές Συμμετοχή του σχολείου μας στη δράση «Let?s do it Greece».

Συμμετοχή του σχολείου μας στη δράση «Let?s do it Greece».

Την Τετάρτη 22 Απριλίου 2015, μαθητές και γονείς των μαθητών του σχολείου μας συμμετείχαν στη δράση «Let?s do it Greece» για 2η χρονιά, μιας και συμμετείχαμε στην ίδια δράση και την περσινή σχ. χρονιά.

Η συμμετοχή μας στις εθελοντικές δράσεις αυτής της ημέρας είχε την μορφή της περιποίησης των παρτεριών του σχολείου μας.

lets do it Φ3

Μαθητές μας σε δράση.

Συμμετείχαν οι μαθητές της εθελοντικής ομάδας περιποίησης των παρτεριών του Γυμνασίου μας, καθώς και ορισμένοι γονείς που κατάφεραν να έρθουν σε εργάσιμη ημέρα και μάλιστα πρωινή ώρα.

lets do it Φ4

Και οι γονείς φροντίζουν για την περιποίηση των παρτεριών του σχολείου.

Ο διευθυντής μας κ. Περικλής Μαχαιράς, που συντόνιζε τη δράση, ευχαρίστησε δημόσια τους μαθητές της εθελοντικής μας ομάδας και τους γονείς που συμμετείχαν στον καθαρισμό των παρτεριών και τους ευχήθηκε να έχουν πάντα την ίδια διάθεση συμμετοχής σε εθελοντικές δράσεις που στοχεύουν στην προστασία του περιβάλλοντος.