Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Κοινωνικές Πραγματοποιήθηκε η 8η ομιλία στο σχολείο μας.

Πραγματοποιήθηκε η 8η ομιλία στο σχολείο μας.

Την Τετάρτη 22 Απριλίου 2015, ήρθαν στο σχολείο μας και μίλησαν στους μαθητές της Γ΄ τάξης οι κ. κ. Ηλίας Χουλιάρας, Ψυχολόγος και Κώστας Γκαϊφύλιας, Κοινωνικός Λειτουργός, συνεργάτες του Προγράμματος Αυτοβοήθειας Χανίων, προγράμματος του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης και του ΟΚΑΝΑ.

omiliaΦ5

Οι μαθητές μας παρακολουθούν σχετικό βίντεο.

Οι ομιλητές αναφέρθηκαν στο θέμα: «Η ενεργή σχολική κοινότητα ως αντίβαρο σε λογικές ψυχολογικοποίησης στο χώρο του σχολείου». Οι μαθητές μας παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον τους ομιλητές και στη συνέχεια τους υπέβαλαν πολλές ερωτήσεις στις οποίες απάντησαν προθυμότατα και στο τέλος τους χειροκρότησαν θερμά.