Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Πολιτιστικές Προβλήθηκε δημόσια η ταινία μικρού μήκους «Φοβού τον Καποδίστρια».

Προβλήθηκε δημόσια η ταινία μικρού μήκους «Φοβού τον Καποδίστρια».

Τη Δευτέρα 22 Ιουνίου 2015, στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων, προβλήθηκαν οι ταινίες του προγράμματος «Η θεατή και αθέατη πλευρά του κινηματογράφου» της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χανίων, με τη συνδιοργάνωση της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων, όπου εκπαιδευτικοί της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χανίων παρουσίασαν τις καλλιτεχνικές τους προσπάθειες στον τομέα του κινηματογράφου και έδειξαν να έχουν πολλές δυνατότητες.

Μεταξύ των άλλων ταινιών, προβλήθηκε και η ταινία μικρού μήκους του σχολείου μας «Φοβού τον Καποδίστρια», της Φιλολόγου καθηγήτριας κας Νίκης Νικολουδάκη και πολυάριθμης ομάδας μαθητών. Την προβολή των ταινιών παρακολούθησαν ο Διευθυντής του σχολείου μας κος Περικλής Μαχαιράς και η Υποδιευθύντρια κα Καίτη Γκαγκαδέλη οι οποίοι στο τέλος συνεχάρησαν δημόσια την Κα Νικολουδάκη, το έργο της οποίας απέσπασε πολύ και ζεστό χειροκρότημα. Την ταινία μπορείτε να τη δείτε στο youtube στην παρακάτω υπερσύνδεση:

Ταινία μικρού μήκους "Φοβού τον Καποδίστρρια" στο Youtube