Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Πολιτιστικές Προβλήθηκε δημόσια η ταινία μικρού μήκους «Othello»

Προβλήθηκε δημόσια η ταινία μικρού μήκους «Othello»

Προβλήθηκε δημόσια η ταινία μικρού μήκους «Othello».

Τη Δευτέρα 22 Ιουνίου 2015, στο υπαίθριο αμφιθέατρο στο αλσύλιο του Βάμου απέναντι από το σχολείο μας, πραγματοποιήθηκε η προβολή της κινηματογραφικής ταινίας «Othello» του William Shakespeare, που δημιούργησαν οι καθηγήτριες Αγγλικής Γλώσσας του σχολείου μας κα Μάχη Κουφογιώργου και κα Θεοδώρα Θεοδωρίδη με ομάδα μαθητών τους, στο κοινό του Δήμου μας. Στο γεμάτο από κόσμο αμφιθέατρο παρακολούθησαν την ταινία και ξένοι κάτοικοι του Αποκόρωνα και όλοι μαζί χειροκρότησαν ζεστά τους συντελεστές της ταινίας. Ο Διευθυντής μας κ. Περικλής Μαχαιράς και η Υποδιευθύντρια κα Καίτη Γκαγκαδέλη μόλις που πρόλαβαν την έναρξη της ταινίας προερχόμενοι από την προβολή της άλλης ταινίας του σχολείου μας που προβλήθηκε στα Χανιά λίγο νωρίτερα και στο τέλος δημόσια συνεχάρησαν τους συντελεστές μαθητές και καθηγήτριες, οι οποίοι κέρασαν τους παρευρισκόμενους ποτά, γλυκά και σνακ.

Η χαρά στα πρόσωπα όλων και ιδιαίτερα στα πρόσωπα των μαθητών ήταν έκδηλη και όλοι τους ευχήθηκαν να συνεχίσουν την περιπλάνησή τους στον κόσμο του κινηματογράφου.

Ταινία μικρού μήκους "Othello" στο Youtube