Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες αποκατάστασης του σεισμογραφικού σταθμού του Γυμνασίου μας

Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες αποκατάστασης του σεισμογραφικού σταθμού του Γυμνασίου μας, με την φροντίδα του κ. Γιάννη Φρονιμάκη και του κ. Φάνη Νικάκη

Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες αποκατάστασης του σεισμογραφικού σταθμού του Σεισμολογικού Ινστιτούτου, του Αστεροσκοπείου Αθηνών που βρίσκεται σε χώρο του σχολείου μας με την φροντίδα των κ. κ. Γιάννη Φρονιμάκη και Φάνη Νικάκη οι οποίο ανέλαβαν την δαπάνη αποκατάστασης των μεγάλων οικοδομικών προβλημάτων που είχαν δημιουργηθεί, λόγω έλλειψης συντήρησής του. Οι παραπάνω κύριοι είναι γονείς των μαθητών μας Μανώλη Φρονιμάκη και Φούντου Ιωάννας. Τις οικοδομικές εργασίες ολοκλήρωσαν με την βαφή των επιφανειών και της πόρτας, οι καθηγητές του σχολείου μας κ. κ. Χρήστος Τζέτζιας και Θανάσης Αζάς. Τα χρώματα επίσης προσφέρθηκαν από τους κ. κ. Δημήτρη Δρακουλάκη και Νίκο Ζουμαδάκη που είναι γονείς των μαθητών του σχολείου μας Εμμανουέλας Δρακουλάκη και Χρήστου Ζουμαδάκη. Το σχολείο μας τους ευχαριστεί πάρα πολύ!!!